Innowacyjne rozwiązanie od marki Cell Fusion C Expert idealnie sprawdza się w terapii skór suchych, odwodnionych, wrażliwych.
Jak wygląda mechanizm nawilżający tego zabiegu?
W pierwszym etapie, jakim jest przetarcie skóry za pomocą TA Toning Booster aktywujemy w komórkach akwaporyny 3 , czyli kanały, które przepuszczają wodę przez błonę komórkową do wnętrza komórki. Za to działanie odpowiedzialny jest składnik o nazwie Glyceryl Glucoside.
Drugi etap, czyli TA Toning Peel to połączenie polihydroksykwasów – laktobionowego i glukonolaktonu oraz kwasu mlekowego, traneksamowego i glutationu. Za nawilżenie głównie odpowiedzialne są PHA oraz kwas mlekowy.
Polihydroksykwasy, w skrócie PHA należą do nowej generacji kwasów hydroksylowych, które wykazują takie same właściwości jak kwasy AHA. Działają jednak łagodniej, nie powodując efektów niepożądanych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania oraz zaczerwienienia skóry, co często towarzyszy zabiegom z zastosowaniem kwasów AHA. Łagodniejsze działanie kwasów PHA wynika z budowy ich cząsteczek są większe od cząsteczek kwasów AHA, zwłaszcza kwasu glikolowego, przez co nie mają możliwości tak szybkiego wnikania w głąb skóry. PHA wykazują silne właściwości nawilżające, ponieważ są pochodnymi glikozaminoglikanów, które występują w naszej skórze.
Kwas mlekowy również występuje w naszej skórze – wchodzi w skład NMF – Natural Moisturizing Factor, czyli naturalnego czynnika nawilżającego. Stymuluje on produkcję ceramidów w skórze, dzięki czemu wpływa na uszczelnienie bariery lipidowej naskórka, zmniejsza utratę wody. Podnosi on poziom naszych naturalnych glikozaminoglikanów. Reguluje keratynizację naskórka.
Podczas neutralizacji kwasu za pomocą TA Toning Post Peel Reactivator, reaktywne cząsteczki tlenu łączą się z wodorem tworząc cząsteczki wody. Preparat zawiera również argininę, która jest niezbędna dla prawidłowego nawilżenia głębszych warstw skóry.
W zabiegu znajdziemy jeszcze dwa bardzo ważne kompleksy:
ECO NEO CMS, który odpowiada za odbudowę płaszcza hydrolipidowego oraz transport składników aktywnych w głąb skóry.
Kompleks 8 polimerów kwasu hialuronowego, czyli cząsteczki różnej wielkości – on nano do wielkocząsteczkowych, aby optymalnie nawodnić skórę na wszystkich jej poziomach.
Zabieg działa na wielu poziomach, aby odbudować prawidłowe nawilżenie. Regeneruje płaszcz hydrolipidowy, aktywuje akwaporyny i stymuluje procesy naprawcze w skórze. Dzięki zastosowaniu PHA i składników naturalnie występujących w skórze może być stosowany również w przebiegu łuszczycy, trądzika różowatego czy AZS. Stanowi optymalne rozwiązanie w terapii skór suchych, odwodnionych oraz wrażliwych. Już dziś zapytaj o niego swojego specjalistę.
Karina Zontek
Szkoleniowiec Bio-Estetic